Background
O nas - Hotel Bielany

Komunikat w sprawie naruszenia ochrony danych osobowych
Szanowni Państwo,
administrator danych osobowych Hotel i Restauracja Bielany Gierczyk Danuta ul. Klecińska 3, 55-040 Kobierzyce - w trybie art. 34 pkt 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) informuje, że:
w dniu 28 stycznia 2024 r. doszło do cyberataku polegającego na uzyskaniu przez nieuprawniony podmiot zewnętrzny dostępu do profilu Hotelu Karczyce w serwisie booking.com. Następnie sprawca ten podszywając się pod Hotel Karczyce zachęcał w wiadomościach wysyłanych w serwisie booking.com do użycia fałszywych linków tłumacząc to koniecznością ponowienia płatności za pobyt w hotelu. W rzeczywistości stanowiło to próbę oszustwa lub wyłudzenia danych (phishing).

Jakie dane mogły zostać naruszone?

W wyniku tego cyberataku mogło dojść do naruszenia ochrony Państwa danych osobowych podanych przy dokonywaniu rezerwacji, w szczególności: imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu, adresu e-mail, danych karty płatniczej.

Jakie działania podjęliśmy?

Hotel Karczyce niezwłocznie uzyskał ponowną kontrolę nad profilem, a w celu ustalenia sprawcy zdarzenie zostało Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zostaliście też Państwo poinformowani, by nie używać linków przesyłanych Państwu w wiadomości przez sprawcę podszywającego się pod nasz hotel.

Jakie mogą być skutki tego naruszenia?

Możliwe skutki tego zdarzenia dla Państwa są następujące: - utrata kontroli nad własnymi danymi osobowymi, - kradzież tożsamości, - nadużycie finansowe lub wyrządzenie szkody finansowej (np. poprzez użycie danych karty płatniczej), - przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych bez uprzedniego uzyskania zgody osoby, której dane dotyczą, - otrzymywanie fałszywych wiadomości wyłudzających informacje (phishing).

Jakie środki proponujemy aby zaradzić sytuacji?

W celu zabezpieczenia się i zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków naruszenia podajemy informacje o krokach, które mogą Państwo podjąć: - zabezpieczenie lub zablokowanie karty płatniczej (można tego dokonać kontaktując się z bankiem - wystawcą karty), - ostrożność wobec nieoczekiwanych wiadomości, w tym SMS/MMS oraz e-mail w szczególności od nieznanych nadawców; - nieotwieranie linków do stron internetowych oraz załączników otrzymanych od nieznanych nadawców w wiadomościach, w tym w SMS/MMS oraz e-mail, - zachowanie ostrożności w sytuacji odbierania połączeń telefonicznych od nieznanych numerów telefonów, - monitorowanie transakcji płatniczych.

Co jeszcze zrobimy w zaistniałej sytuacji i gdzie można uzyskać więcej informacji?

Wskazujemy, że dołożymy wszelkich starań aby pomóc organom w ustaleniu sprawcy opisanego powyżej cyberataku i minimalizacji jego skutków. O zdarzeniu zawiadomimy również CERT POLSKA.

Jeżeli dowiecie się Państwo o próbie wykorzystania Państwa danych przez osobę nieuprawnioną, prosimy o skontaktowanie się z nami. Ponadto, jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcą Państwo przekazać nam dodatkowe informacje w związku z zaistniałym zdarzeniem, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: biuro@hotelbielany.com.pl

Koniec komunikatu.
 • Komunie


  Na Państwa życzenie przygotowaliśmy Menu Komunijne. Zostało ono wzbogacone o nowe potrawy, aby jeszcze bardziej zadowolić oczekiwania naszych Gości. Można się z nim zapoznać w dziale ‘Restauracja’ zarówno Hotelu Bielany, jak i Hotelu Karczyce.  Zapraszamy do HOTELU KARCZYCE***


  Dużym atutem Hotelu jest jego położenie w bliskiej okolicy Wrocławia. Poniższa mapka pomoże Państwu zlokalizować nasz obiekt.  Zapraszamy do OWCZARNI KARCZYCE***


  Owczarnia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Karczyce. • Galeria Hotel
 • Galeria Owczarnia